2018 TUR PROGRAMI
Tur Şirketinin bize gönderdiği programdır

3 GECELEME YAPACAKLAR LİSTESİNİ GÖR AÇIKLAMA SAYFASINI GÖR
2 GECELEME YAPACAKLAR LİSTESİNİ GÖR GEZİ PROGRAMINI GÖR
1 GECELEME YAPACAKLAR LİSTESİNİ GÖR YEMEĞE KATILACAKLAR LİSTESİNİ GÖR

1.GÜN: 25 Eylül 2018 SALI
Güre Thermal RESORT HOTEL’e giriş ve odalara yerleşme. Akşam yemek ve konaklama otelde olacaktır.

2.GÜN: 26 Eylül ÇARŞAMBA
1. GRUP: ÇANAKKALE/ GELİBOLU ŞEHİTLİK TURU
Sabah kahvaltı sonrası 08.45 de otelimizden ayrılış. Çanakkale yolu üzerinde çay ve ihtiyaç molalarından sonra Çanakkale’ye ulaşım. Feribot ile Gelibolu Yarımadası’na geçiş. Kilitbahir’den başlayan turumuz 110 km’lik Gelibolu Şehitlik bölgesini içine alacaktır. Namazgâh Tabyalarından Mecidiye Tabyasına geçiyoruz. Seyit Onbaşı ve Deniz Savaşlarının başladığı bölgede gezi ve bilgilendirme sonrası Şahindere’deki gerçek şehitliği ziyaret ediyoruz. Alçıtepe köyünden Abide ve Seddülbahir ziyaretleri sonrası Alçıtepe - Kirte’de öğle yemeği molamız. 1 saatlik bir mola ardından 2. Parkurumuz başlıyor. Conkbayırı, 57. Alay, Koca Çimentepe sonrasında Eceabat’a iniyoruz. Feribotların saati ile orantılı olarak Kilitbahir’den Çanakkale’ye geçiyoruz. Çanakkale kordonda yer alan Troia Atı önünde aldığımız hatıra fotoğrafı sonrası Edremit Körfezine dönüş yoluna geçiyoruz. Yaklaşık olarak 20.30 da hotelimizde oluyoruz.

2. GRUP: BOZCAADA GEZİSİ
Sabah saat 07.00 de başlayan turumuz Geyikli Yük Yeri iskelesine transfer ve Bozcaada saat 10.00 feribotuna binmek üzere aracımız kuyruğa girer ve bu sürede misafirlerimiz için serbest zaman başlar. Saat 10.00’da Bozcaada’ya harekete geçilir. Ada’ya yaklaştığınızda sizi tarihi Tenedos kalesi karşılar, saat 10.40 gibi Bozcaada’ya ulaşılır. Tekneden Ada’ya geçiş. Dileyenler ile Bozcaada Kalesini ziyaretin ardından adanın meşhur şarap firmalarından olan Talay ziyareti sonrası merkezden Rüzgâr Güllerine doğru gezimiz başlar. Fotoğraf molası sonrası Bozcaada’nın şarap bağlarının arasından adanın arka tarafındaki Ayazma koyuna geçiş yapılır “Bu koy bir zamanlar Rum erkeklerinin ve kızlarının birbirlerini süzdükleri, Paraşgivi isimli bir bayanın sembol olduğu ve dilekler tutularak gerçekleşen Bozcada Festivaline ev sahipliği yapmaktadır.  Ayazmada misafirlerimiz için serbest zaman başlar. Dileyenler öğle yemeklerini yiyebilir, dileyenler denize girebilir.
15.30 da şehir merkezine dönüşe geçilir ve Osmanlıda Rum-Türk ortak mahallelerinden oluşan Cumhuriyet Mahallesinin sokaklarında Begonvil çiçekleriyle dolu nostaljik sokak yürüyüşümüzün ardından Meryem Ana Kilisesi çevresinden dolaşarak Alaybey camisine geçiyoruz. Ziyaretimiz sonrası 18.00 Feribotuna kadar merkezde serbest zamanınızda dileyenler hediyelik eşyalarını, üzümlerini alabilirler. Feribot kuyruğuna aracımız 17.45’te geçerek Geyikli-Yük Limanına gitmek üzere hareket ediyoruz.
(Feribot saatleri güncellenecektir. Saatlerde oynama ve değişme olabilir)

AKŞAM GALA YEMEĞİ TÖRENİMİZ OTELİMİZİN YEMEK SALONUNDA YAPILACAKTIR.

3.GÜN: 27 Eylül perşembe
Bir önceki gün Çanakkale Turuna katılan 1. grup Bozcaada’ya, Bozcaada turuna giden 2. grup ise Çanakkale turuna katılacaktır.

4. GÜN 28 Eylül CUMA

1. SEÇENEK: JEEP SAFARI
Sabah kahvaltı sonrası saat 11.00 Jeep Safari için hotelden ayrılış. Kaz dağlarında Şahindere Kanyonuna çıkıyoruz. 1200 metre yukarıda bulunan Kanyon Alplerden sonra ikinci oksijen çadırı olarak bilinir. Çeşitli fotoğraf molaları ve Kazdağı hikâyeleri ile Kanyon girişindeki kamp alanımıza varış. Yol güzergâhı boyunca Seyir Tepesi, Ağlayan Çam gibi durma noktaları sonrasında kamp alanımızda öğle yemeği molası. Öğle yemeğinde ızgara köfte, makarna, salata, meyve ve meşrubatlar var. Dileyenler yürüyüş de yapabilirler veya dağın serin göletlerinde yüzebilirler. Molamız sonrası Kanyonun karşı kıyısından dolaşarak Altınoluk üzerinden dönüşümüz başlar. Böylece misafirlerimiz Şahindere Kanyonunu –U- seklinde görmüş oluyorlar. Ve bol oksijenli bir gün geçiriyoruz.
Kişi başı: 75 TL.
Köfte ızgara + makarna + salata + karpuz + Cola + fanta