HALKINA ADANMIŞ BİR YAŞAMDI

             Bu kez yine zamansız ve beklenmeyen bir haberle sarsıldık. Okulumuzun 1970 mezunlarından biri, Sami Taşçı'yı bir trafik kazasında yitirdik.

             Kendi aracı ile Balıkesirden Altınoluk'a gelmekte olan arkadaşımızın kaza anında eşi, çocuğu ve torununun da arabada bulunduğu doğrultusunda doğrulanmayan haberler aldık

            Kaza bugün (25 Nisan 2018) öğleden sonra olmuş. Şu an bölgede olan diğer arkadaşlarımıza ulaşıp bilgi almaya çalışıyoruz.

            Sami Taşçı arkadaşımız tüm yaşamı boyunca kendisini halkının mutluluğuna adamıştı. Hiçbir maddi çıkar gözetmeden hatta maddi olanaklarının bir bölümünü harcayarak inandığı yolda yürürdü. Siyasal çalışmalarının yanısıra Emekliler Sendikasında da çalışmaktaydı. Son günlerde ise 1 Mayıs kutlamaları için çalışmaktaydı.

            Bu haberin yazıldığı anda Sami Taşçı'nın cenazesinin morgta olduğunu öğrendik. Cenaze töreni ve nereye gömüleceği konusunda bilgi edinemedik.

            Yeni bilgiler edindikçe bu haberin altına ekleyeceğiz.

            Yıldızlar yoldaşın olsun. Ailesi, arkadaşları ve onun için çok değerli olan yoldaşlarının üzüntüsü paylaşıyoruz.

 

            EK BİLGİLER:

            1-Torununu Edremit'ten Balıkesir'e Diş hastanesine götürmüş. Dönüşte Havran yakınlarında düz yolda yoldan çıkıp, zeytinliğe dalmış ve zeytin ağacına çarparak durmuş. Otopsi raporu daha çıkmamış olmasına karşın doktorlar kalp krizi oluşmuş olması olasılığının fazla olduğunu, ölüm nedeninin kalp krizi olabileceğini söylemişler.. 25 Nisan 2018 Saat: 22.oo

            2- Cenazesi yarın ikindi namazından sonra Altınoluk köyü mezarlığına defnedilecek. 25 Nisan 2018 Saat: 22.18

             3-Kaza anında arabada bulunan eşi Nursel Taşçı, gelini ve torunun sağlık durumları iyi. 25 Nisan 2018 Saat: 22.18

            Arkadaşımızın cenazesi bugün 26 Nisan 2018 Perşembe günü ikindi namazı sonrası kaldırıldı. Cenaze Altınoluk Köyü mezarlığına defnedildi.

            Törene Çorum İlköğretmen Okullular'dan Lütfü Merdoğlu katıldı. Tabutuna DİSK Emekli-Sen bayrağı örtüldü.Törene arkadaşımızın mücadele arkadaşları yoğun olarak katıldılar. Katılanlar arasında EMEP Genel Başkan Yardımcısı da bulundu. Katılanların sayısının 700 dolayında olduğunu arkadaşımız bildirdi.

Corumio
25.04.2018
free hits