ALBAY'IMIZI DA KAYBETTİK

 

             Ölüm rüzgarı Çorum İlköğretmen Okullular üzerinde yaman esmeye başladı. Birkaç saat ara ile ikinci bir arkadaşımızı, Albay lakabıyla bildiğimiz Şerafettin Yüksel'i de aldı götürdü aramızdan .

            Albay'ımız, 1972 yılında bitirmişti okulumuzu. Mart ayının son günü Zonguldak Bülent Ecevit Hastanesinde olduğu haberini vermiştik.

            Bize gelen bilgiler çelişiyordu. Ziyaretine giden bir arkadaşımız ileri derece kanser olduğunu telefonda söylemişti. Yakınları ve sürekli görüştüğümüz başka arkadaşları ise kanser olmadığını söylüyorlardı. Son aldığımız bilgiler de kanser olmadığı yönündeydi.

            Ölüm nedeni iç kanama olarak bildirildi bize. "Oysa cuma günü (26 Nisan " 2018) taburcu olmasının beklendiğini" söylendi.

            Albay'ımızın cenazesi bugün Zonguldak'tan, memleketi olan Ayancık'a götürülecek. Yarın Cuma namazı ardından kılınacak cenaze namazından sonra naaşı Ayancık Zaviye Köyüne götürülerek buraki aile gömütlüğünde toprağa verilecek.

            Albay'ımız da Sami arkadaşımız gibi, demokrasi mücadelesinde saf tutmuş biriydi. Ayancık'a yolu düşen her arkadaşımızı ağırlamasıyla bilinirdi.

            Her yıllık toplantı öncesi telefonla görüşürdük. Katılmayı hep istemesine karşın hep bir sonraki yıla ertelemek zorunda kalmıştı.

            Dostlarına, ailesine arkadaşlarına baş sağlığı diliyoruz.

 

Corumio
26.04.2018
url and counting visits