anasayfa       fotoğraflar      Haberler    iletişim kuranlar   duyurmak istediklerimiz   adları bilinenler   öğretmenlerimiz    yitirdiklerimiz   linkler
 
GÜRE'DEN CORUMİOLULAR GEÇTİ

       Çorum İlköğretmen Okullular 2018 buluşmasını gerçekleştirdi. Buluşmada yine özlem, yine anılar ve süreven vardı.

       25 Eylül günü otel canlandı. Her yönden gelen corumiolular her yanı şenlendirdi.

      26 Eylül Çarşamba günü sabah 07.oo dolayında 50 arkadaşımız Bozcaada'ya, 62 arkadaşımız ise Çanakkale Savaşının geçtiği alana gitmek üzere otelden ayrıldılar.

       Çanakkaleye giden arkadaşlarımız sorunsuz olarak gezilerini tamamlarken Bozcaada gezisi tam bir serüven oldu. Daha kalkış iskelesi olan Geyikli'ye gelindiğinde sert rüzgar nedeniyle bazı seferlerin iptal edilmiş olduğu, feribot kalkışının olup olmayacağının bilinmediği öğrenildi. Bir süre sonra ise; saat 10.oo'da kalkış olacağı fakat geri dönüşün olamayabileceği, Bozcaada'da zorunlu kalmanın olabileceği belirtildi. Burada 10 arkadaşımız Bozcaada'ya gitmeme kararı alarak geri döndü.

       Gitmeye kararlı olanlar Bozcaada'ya sert dalgaları aşarak saat 11.oo sularında indiler. İlk olarak ada turuna çıktılar. Rüzgar Enerji Santralleri, kullanılmayan bir kilise, plajları içeren turdan sonra kent merkezine gelindi. Kent merkezi ve pazar yeri gezildi. Şarapçılara uğrandı. Geri dönme olanakları araştırılmak üzere limana gelindiğinde saat 13.oo feribotunun kalkmayacağı öğrenildi. Az sonra da saat 17.oo'ye kadar hiçbir feribotun kalmayacağı, son feribor olan 17.oo feribotunun kalkıp kalkmayacağının ise 16.30'da belli olacağı öğrenildi.

       Corumiolular 16.30'da limanda buluşmak üzere adaya dağıldılar. Sert rüzgar havayı iyiden iyiye soğutmuştu. Üstelik adada oturulabilecek geniş kapalı mekanlı bir yer bulmak da olanaksızdı. Herkes başının çaresine bakmaya başladı. Aşağıdaki resimde bir çay ocağının köşesine sığınmış olan arkadaşları görmektesiniz.

       26 Eylül akşamı buluşmanın gala yemeği yapıldı. Bu buluşmaya katılan tüm arkadaşlara anmalık olarak birer adet aşağıda resmi görülen ve üzerinde "corumio Güre - 2018 " yazılı kotra maketleri dağıtıldı.

       27 Eylülde yapılacak Bozcaada ve Çanakkale gezileri hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. Onun yerine Troya, Asos ve bazı köyleri içeren gezi yapıldı.

       28 Ağustosta ise Kaz Dağları Safarisi gerçekleşti.

GÜRE BULUŞMASINA İLİŞKİN TOPLU FOTOĞRAFI GÖRMEK VE DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZMAK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ

DİĞER FOTOĞRAFLARI VE VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BU YAZIYA TIKLAYINIZ

Corumio
29.09.2018
URL Counter