anasayfa       fotoğraflar      Haberler    iletişim kuranlar   duyurmak istediklerimiz   adları bilinenler   öğretmenlerimiz    yitirdiklerimiz   linkler
 
BİR ÇANKIRI ZİYARETİ

       Çorum İlköğretmen Okulluların sevgisi ve dostluğu salgına karşın sürüyor.

       Bu kez Çorum'dan kalkış yapan iki arkadaşımız bir sevgi ve vefa buluşması gerçekleştirdiler.

       Okul dönemi örgüt başkanlarımızdan sevgili Mustafa Çağlar'ın çağrısına karşılık verem Hasan Ali Kalayoğlu, Aslan Kaya ve bizim okullu olmayan arkadaşları Uğur Demirer ile Çankırıya gittiler. Ayhan Altay ve Turan Akpınar'a yapılan davet ise salgın koşullarıda Turan'ın o günlerde Almanya'da kalmış olması ve 65 yaşa uygulanan gezi yasağı nedeniyle gerçekleşemedi.Çankırı'da Mustafa Çağlar'la buluşan arkadaşlarımızın ilk durakları Atkaracalar ilçesi oldu. Burada öncelikle 26 Nisanda yitirdiğimiz Muharrem Kıcıman'ın mezarını ziyaret ederek çiçek bıraktılar.


Arkadaşlarımız mezar ziyeretinde

       Mezarlıktan sonra yine Kıcıman'ın doğup büyüdüğü eve gidildi.


Kıcıman'ın doğup büyüdüğü ev

       Arkadaşlarımız kimseye haber vermeden Kıcıman'ın mezarını ziyaret edip dönmeyi planlamışlar. Mezarlığa gittiklerinde orada bulunan biriyle konuşmuşlar. Kıcıman'ın arkadaşları olduklarını öğrenen kişiler telefonla Kıcıman'ın yakını ve çalışanı olan Fatih Öz'e telefonla haber vermeleri üzerine Fatih Öz kısa zamanda mezarlığa gelmiş. Arkadaşlarımız ziyaret sonrası dönmek istediklerinde "Abim olsa, sizi gönderir miydi? Asla hemen göndermem" diyerek arkadaşlarımızı ilçede ağırlamış. Burada Fatih Öz'ün yemeği yendikten sonra bile zor ayrılabilmişler.


Aslan Kaya, Hasan Ali Kalayoğlu, ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, Fatih Öz ve Mustafa Çağlar


Arkadaşlarımız Saray Köyde

       Daha sonra arkadaşlarımız Mustafa Çağların konuğu olarak Çankırı'nın Eldivan İlçesinin Saray Köyüne geçtiler. Geceyi burada saz ve türküler eşliğinde geçiren arkadaşlarımız, ertesi gün Çorum'a döndüler.

Corumio
19.07.2020
counter free