GERİ 

   Yücel'den edindiğim bilgi üzerine sizinle temasa geçtiğimi biliyorsunuz. Ümit ederim ki, o, yetişkinliğe ilk adımlarımızı attığımız, kendimizi 'adam' yerine koymaya başladığımız, insan hayatının biyolojik ve psikolojik yapısı itibariyle en 'delikanlı' dönemlerini yaşadığımız Öğretmen Okulu günlerinden bugüne gelen, hayatta olan dostlarımızın çoğuna ulaşmak mümkün olur. Gerçekten, heyecan verici bir teşebbüste bulunmuşsunuz. Hem tebrik, hem teşekkür ediyorum.

           

Ben (iletişim kuranlar hanenizdeki bilgileri takip ederek yazıyorum) Mehmet Akif ERBAŞ. Sinop-Boyabat'lıyım. Okulumuzdaki son öğretim yılım 1970-1971 idi ve mezuniyetle ayrılmıştım.Ben okulumuzdan sonra, Bursa Eğitim Enstitüsü'nü (1975), Ankara Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü'nü (1986), Ankara İTİA (sonradan Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü adını aldı) 'ni (Y.Lisans - 1982) bitirdim ve Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü'nde de Doktora yaptım. Henüz tezimi (vakit bulup) yazabilmiş değilim.

 

            Milli Eğitim Bakanlığı Yüseköğretim, Ortaöğretim ve Personel Genel Müdürlüklerinde orta düzey yöneticilik (Şube Müdürlüğü - Başkan Yardımcılığı); Gazi Üniversitesi ve YÖK' te Personel Müdürlüğü yaptım. 1986 yılında açılan sınavı kazanarak, TRT Kurumu'na Prodüktör (Yapımcı/Yönetmen) olarak geçtim.Halen buradayım, yani Ankara'da yaşıyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Çocuklarımın ikisi de öğrenci. Büyüğü, Bursa Uludağ Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi'de okuyor. Diğeri henüz 8. sınıfta. İkisi de erkek.
           

0532.3921119 cep telefonum. mehmetakif.erbas@trt.net.tr e-posta adresim. Halen TRT Ankara TV Belgesel Programları Müdürü'yüm. 35 civarında belgesel program yaptım. 8 adet Ödül kazandım. Yurt içinde ve dışında çeşitli merkezlerde belgesel fotograflarından oluşan sergiler açtık. Size yolladığım fotograf da, TÜRKSAV tarafından verilen ödülün tören fotografıdır. Selam ve sevgilerimi yolluyorum.

MEHMET AKİF ERBAŞ

GERİ