GERİ

Çok sevgili Ayhan Altay arkadaşım,
Öncelikle gerçekten böyle bir siteyi bize sunduğun için sana binlerce teşekkür ederim. Çorum Öğretmen Okulu gerçekten benim hayatım da çok önemli dönüm taşlarından birisidir.1968 yılında girdiğim bu okulda yüzlerce arkadaşla 24 saati bir arada geçirmek ve daha 13 yaşında delikanlı bile olmadan 600 öğrenciyle aynı yemekhanede karavanadan yemek yemek aynı yatakhaneyi paylaşmak, karşıdaki belediye parkındaki iki bozuk muslukta sabahın 6 sında sıraya  girip yüzümüzü yıkamak, sıcak suyu bile doğru dürüst akmayan soğuk duş almak için yüzlerce kişinin sıraya girdiği banyoda titreyerek beklemek, tuvaletleri daha yapılmadan akan, suyu olmayan fakat ne hikmetse üzerlerimize akan suların ta kilere kadar giden bir yeni binada yaşadıklarımı asla ama asla unutmadım unutamayacağım.. Tabi ki hepsi ama hepsi benim için çok tatlı bir anı olarak benle yaşayacaktır. En başta şunu ifade edeyim ki bugün dünyaya yeniden gelsem ve deseler ki;  “aynı arkadaşlarınla bir ömür boyu Çorum Öğretmen Okulunda okuyacaksın” deseler hiç tereddüt etmeden kabul eder ve ömrümü orda tamamlardım..

İnan buraya o kadar yazacak çok şey var ki. Tabi siz değerli arkadaşlarımızın da  böyle binlerce tatlı anıları vardır. Bu yüzden fazla şey yazıp başınızı ağrıtacak değilim. İnşallah siz site yönetimi olarak izin verdiğiniz sürece de fırsat buldukça bu anılarımı yazmaya çalışırım.

Şimdi asıl önemli olan konuda bir iki cümle yazmak isterim. Yukarıda da söz ettiğim gibi bu siteyi oluşturarak gerçekten çok harika bir şey yaptığınız için sizi tekrar kutluyorum. Ama en önemlisi de çok ama çok değerli öğretmenlerimizi ve çok sevgili arkadaşlarımızı burada buluşturmuş olmanızın mutluluğunu sizlerle paylaşmayı bir borç bildim. Sınıf arkadaşım ve hemşerim Cengiz Yıldız' ın beni aramasıyla buradan haberim oldu ve hemen siteyi açtım ve tabi tahmin edersiniz ki bir anda 39 yıl öncesine gitmek beni çok duygulandırdı.. Ve inanın göz yaşlarımı tutamadım.
Çok değerli öğretmenlerim ve sevgili arkadaşlarımı burada görmek ve onlarla o anıları tekrar yaşamak sanırım sizleri de aynı duygulara sevk etmiştir. Bu arada aramızdan ayrılan çok değerli öğretmenlerime ve de sevgili arkadaşlarıma tanrıdan rahmet diliyorum. Burada olan ya da olmayan diğer tüm öğretmenlerime sağlık mutluluk ve daha nice uzun yıllar beraber olmayı temenni ederek tekrar sevgiler ve saygılar sunuyorum.
Sağlıcakla kalın..

Hayrettin Özkaya

GERİ