GERİ

Sevgili arkadaşlar,


Ayhan Altay arkadaşımız başta olmak üzere bu sitenin  oluşmasına katkı koyan herkesi kutluyorum. Sitenin varlığından haberim olduktan sonra siteye ulaştığımda yağmura susamış toprak gibi bir solukta bütün resim karelerini dolaştım. Çorum İlköğretmen Okulu mezun olalım, olmayalım içinde bulunduğumuz yaş gurubu itibariyle hepimizde derin izler bırakmıştır. Birden  duygu yoğunluğuna giren ben hemen birkaç tane anımı sizinle paylaştım.

Bundan sonra da paylaşmaya devam edeceğim. Benim anılarım da Yücel arkadaşıma benziyor. 1968-69  - 1969-70 dönemlerinde okuduktan sonra belgelenerek ayrıldım. 1973 te askere gidinceye kadar İstanbul'da yaşadım. O dönem benim için Üniversite degerinde tecrübelerle doludur. Askerliğimi yaptıktan sonra 1975 yılında Sinop İl İmar Müdürlüğünde göreve başladım. Bir gün parkta rahmetli arkadaşım Erdem'le karşılaştım. Karşılıklı hal hatırlaştık kaydını Sinop Öğretmen Okuluna aldırdığını ve önümüzdeki Temmuz ayında mezun olacağını söyledi.  Sonra kendi durumumu gözden geçirdim ve erkenden pes edip öğrenimimi yarıda bıraktığım için hayıflandım.

Memuriyetim devam ederken Çorum'dan kaydımı istedim. 1979 yılında Sinop Öğretmen Lisesini bitirdim. 1981 yılındaki Üniversite sınavlarında İzmir Adalet Yüksek Okulunu kazandım. Tayin yaptıramadım 2 çocukla memuriyetten istifa etmeyi göze alamadım. 1989 yılına kadar memuriyetim devam etti. 1989 yılında bir sebepten dolayı geldiğim Bursa'da mermerci dükkanı açmakta olan akrabalarımın ortaklık teklifi ile karşılaştım. O günden bu yana mermer atölyesi sahibiyim.

Bu arada Bursa Mermerciler Derneği Başkanlığı ve Bursa Mermerciler Odası Kurucu Başkanlığı yaptım. Bu arada 2004 yerel seçimlerine CHP listesinden Bursa Nilüfer Belediye Meclis üyesi seçildim. Halen bu görevimi devam ettiriyorum.

Burada aynı dönem arkadaşlarımdan Sait ACAR, Veli YALÇINDAĞ, Tevfik ÇETİN  ve kısa süre önce Adapazarı’na giden Ferhat ÖZDEMİR arkadaşımla olabildiğince görüşüyoruz. Bu sitenin genişlemesi ve hazır hale geldiğinde de uygun bir yerde en geniş katılımla yemekli bir gün veya gece yapılmasını öneriyorum.

En kısa zamanda resim telefon ve internet adresimi göndereceğim. Ancak eski resimlerim büyük bir ihtimal kaybolmuş. Benim bu yazımı okuyan arkadaşlarım ortak resimlerimiz varsa siteye göndermelerini rica ediyorum.

İlkokul ve ortaokulda başarılı sayılabilecek bir öğrencilikten sonra çeşitli psikolojik sebeplerden dolayı öğretmen okulundan başarısız olarak ayrılmam bende çok derin izler bırakmıştır. 

En kısa zamanda görüşmek üzere tüm arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum.
Fahri COŞKUN

GERİ