GERİ

ALİ KÜYÜK        

           25.09.1953 İSKİLİP doğumluyum. İlk, orta tahsilimi İskilip' te yaptım. Yatılı olarak girdiğim Çorum İlköğretmen Okulunu 1970-71 döneminde bitirdim.

          İlkokul öğretmenlik hayatıma Sivas- Hafik İlçesi Doğanşar Nahiyesi Arslantaş Köyü'nde 5 sınıflı tek öğretmen olarak göreve başladım. 2 yıl buradaki görevimden sonra SİVAS Temeltepe Kışlası Okuma – Yazma okulunda öğretmenlik yaparak askerlik görevimi tamamladım.Askeri okuma yazma okulunda 1 yıllık süreden sonra Çorum İskilip Ahlatçık Köyü İlkokulunda 5 sınıf tek öğretmen olarak tayin oldum. Burada 2 yıl, Göl Köyü'nde 2 ay öğretmenlik yaptıktan sonra mesleğimden istifa ederek BALIKESİR Necati Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler bölümünde öğrenciliğe başladım.(1976) Daha önceki yıllarda Erzurum Kazım Karabekir, Diyarbakır Eğitim Enstitüleri giriş sınavını kazanmış ancak sözlü sınavlar nedeniyle bu okullarda eğitim imkanı bulamamış, içimdeki yüksek öğrenim yapma arzusu sönmemişti.

          Öğretmenlikten istifa ve Balıkesir N.E.E' ne öğrencilik başlangıç arasındaki 7 aylık boş süre sonunda Balıkesir PTT Başmüdürlüğünün açtığı memur sınavını kazanarak bu kurumda çalışmaya başladım. PTT de çalışırken gece öğrenim yoluyla NEE sosyal bölümünü 1979 da bitirdim. Daha önceki ilkokul öğretmenliği görevimi onay beklemeden istifa etmemin cezalı bir durum oluşturduğunu  sonradan farkedince öğretmenliğe dönüş işlemim gerçekleşmedi. PTT de memur,şef,amir görevlerini takiben 1989 da Ayvalık PTT Müdürü oldum.Bu arada 3 yıllık yüksek tahsilimi 4 yıllık yapmak için açık öğretim iktisat bölümüne girdim. 2. sınıf esnasında yine açık öğretim tarih bölümüne lisans tamamlama fırsatı çıktığından bunu tamamlayınca iktisat öğrenciliğimi 2. sınıf sonunda bıraktım. 1996 da Balıkesir PTT Başmüdürlüğü İşletme Müdürlüğü görevine başladım. Bu görevim yanısıra 4 yıl Başmüdür Yardımcılığı, 1 yıl Başmüdür görevlerini vekaleten yürüttüm. Halen asli görevim olan İşletme Müdürlüğüne devam etmekteyim

Evliyim, 3 oğlum, 2 gelinim, l torunum var.

GERİ