GERİ

                CIO'dan mezun olalı ve görüşmeyeli 33 yıldan fazla oldu. Yedi sene önce Çorum'a günbirlik ziyaretimde Hüseyin Yağlıcı, Ünal, Mehmet, Ethem ve rahmetlik Ebuzer İçen (vefatından 5-6 ay önce) ile çok kısa bir görüşme fırsatım olmuştu. Dört sene önce yine Çorum'a günübirlik ziyarete geldiğimde Yusuf Renkli ile yolda tesadüfen karsılaştım (o kadar yıldan sonra birbirimizi tanıdık), Veli'nin stüdyosuna beraber uğradık, Arslan'ın Devlet Hastanesi Başhekimi olduğunu duydum ama arama fırsatı bulamadım. Vefatından senelerce önce birkaç kez Muzaffer abim "Osmancık'taki arkadaşın Halim'in selamı var" demişti.  Onun dışında CIO ile ilgili pek bir bağım olamadı. Seneler sonra sizlerin fotoğrafını göreceğim, adresinizi bulup yazacağım hiç aklıma bile gelmezdi. CIO sayfasını  http://www.corumio.com/index.htm   hazırladığı ve seneler sonra bizlere haberleşme fırsatı yarattığı için Ayhan Altay'a  teşekkürlerimi iletiyorum.
 
Listede isimlerinizi, fotoğraflarınızı görmek beni çok mutlu etti. Kısaca da olsa yazmak istedim. Bu vesile ile Kurban Bayramınızı kutlar, Yeni Yılda sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.
 
33 senedir ben ne yapıyorum?  CIO dan ayrıldıktan sonra Giresun'da bir yıl öğretmenlik yaptım. 1979 da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisi'nden mezun oldum. Öğretmenlik, MEB da Şube Md.Yrd., dil okulundan sonra ODTÜ'de master yaparken 1984 de doktora için Amerika'ya geldim. 23 senedir Amerika'dayım, 1996 Olimpiyatlarından beri Atlanta'da yaşıyorum ve su an Georgia Institute of Technology de çalışıyorum. Yıllardır bulunduğum eyaletlerin Türk-Amerikan kuruluşlarında aktif olarak görev alıyorum. Üç yıldır Georgia Eyaleti Türk Amerikan Kültür Derneği (Turkish-American Cultural Association of Georgia)'nin başkanıyım. (www.tacaga.com  da Cumhuriyet Balosunda konuşma ve dans ederken fotoğraflarımın olması gerek).
 
Günlük uğraşılar, iş, aile derken sürekli yazışmanın ne kadar zor olacağını biliyorum. Fırsatınız olduğunda merhaba demek isterseniz, bana bu adresten ulaşabilirsiniz.
 
En içten sevgiler ve selamlarımla.
 
 
Mazlum Koşma 
mazkosma@hotmail.com

GERİ