Gönderen: Şahin Soytürk
Konu        : Anı ve katkı

İletisi:

1975 Haziran mezunuyum ve Eskişehirliyim. Bu siteyi kuran Ayhan Ağabey ve emeği geçenlere gönülden teşekkürler.
Siteyi inceledim. Genellikle bizden önceki mezunlar ve Çorumlu arkadaşlarımız çoğunlukta. Demek ki sitenin varlığı pek bilinmiyor. Fazla bilgisayardan anlamıyorum. Çeşitli iletişim metotları ile daha geniş kesimlere ulaşılabilir. İnternette gezinirken Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinde bizim dönem mezunlarından Eskişehirli Nihat Karakoç'un Prof. olarak çalıştığını gördüm. İnternetten söyleşi yapılabilir. Bunun benzeri iletişim ağı genişletilebilir.
Öğretmenlerimiz bölümünde en az 2-3 yıl İngilizce dersimize giren Yozgatlı Abdülhamit ÇAKIR, Eskişehirli Almanca öğretmeni Ali GÜVEN, fizik öğretmeni Mehtap AYHAN, edebiyat öğretmeni sanırım Tuncelili Ali Aydın sitede yoklar. Yine tarih öğretmenimizin soyadı Dolamaç yazılmış, benim bildiğim DOLAMBAÇ.
İngilizce öğretmeni Abdülhamit Bey ve matematikçimiz Dursun Bey çok genç olmalarına rağmen çok efendi, çok çalışkan, örnek alınacak modelleriydi, sonraları Abdülhamit Bey’in bizim dönem mezunu Çorumlu bir arkadaşımızla evlendiğini, Selçuk Üniversitesine geçiş yaptığını duydum. Yine dursun hocamın okulumuza yakın bir yerde çalışan bir kız arkadaşı vardı, evlenip evlenmediklerini bilmiyorum.
Biraz özele girdim, atlı anılar, hocalarım beni bağışlasın.
Bir gün Yusuf Polat hocamızın yazılı sınavında sınıf olarak kâğıt çıkarmamıştık. Sevgili hocamız sınıfı terk edip müdür odasına giderken arkasından yetişip, sınıf adına özür dilemiştim. Hocamın gözyaşları hâlâ beynimde, hâlâ şu satırları yazarken zorlanıyorum, utanıyorum. Hocamla ilgili son bilgileri Çorumda görev yapmış, Malatyalı İlköğretim Müfettişi Nurettin beyden aldım. Dershane açtığını öğrendim. İki yıl önce unutamadığım Çorumlu arkadaşım Galip TUNCAY'a ulaştım, fazla bir şey hatırlayamadı, üzüldüm. Yine hiç unutamadığım Çorumlu arkadaşım Uğur SARI'ya telefonla geçen sene ulaştım, epey konuştuk, halen Ankara’da çalışmaya devam ediyor.

 

 

İLETİLER SAYFASINA DÖN