Gönderen: Ahmet Yılmaz
Konu        : Çorum Buluşması

Not: İleti Yücel Akça'ya gönderilmiş olup, Yücel Akça tarafından bize aktarılmıştır.

Yücel Akça kardeş;

Ne kadar sevindim bilemezsin. Bu yılın son çeyreği yüreğimi hep hoplattı. Ne tatlar, ne heyecanlar ve de duygu dolu nice saatler günler yaşadım. Hep istemiştim bu büyük bulusmayı. Hatta tüm masraflarını çekmeye hazır olduğunu. Buna öncülük etmeleri için Çorum'da yaşayan arkadaşlarımızdan defalarca rica etmiştim. Müjdeli haberi Boyabat'ta aldım. Tüm programımı değiştirip bu mutlu güne katıldım. Çok mutlu oldum. Düşünen hazırlayan ve bizzat katılan herkese binlerce teşekkürler. Bu bir büyük duygu depremi oldu benim için. Ardcı sarsıntıları da devam ediyor. Her deprem, enkazlarının altına güzellikleri alacak değil ya. Bu da yılların ardında, hafızaların altında kalmış değerlerimizle buluşturdu bizleri. Son dalga sarsıntıdan Yücel Akca kardeşi buldum. Belki buluşma resimlerine girebilmişse, köşede duran çelenkte " 6 / D - 51 Ahmet Yılmaz " , " İyiki varsınız " yazıyordu.

 

 

Gönderen: İhsan Yığın
Konu        : Çorum Buluşması

Yeniden 18'lik olmak...
Bazı arkadaşlarımız 10 yıl gençleştik demişler... Ben iyice abartayım müsadenizle.. katılmadan 18 yaşıma döndüm bu güzel sitede.. Ellerinize, yüreklerinize sağlık..
Hepinizi candan kutluyorum..

 

Gönderen: Yusuf Güneş ve Eşi
Konu        : Çorum Buluşması

        Çorum buluşmasında yaşattığınız güzellikler için teşekkür ederiz. Ayrıca organizasyonunuzun başarısını kutlar, sevgiyle gözlerinizinden öperiz.

 

Gönderen: Hasan Ali Kalayoğlu
Konu        : Çorum Buluşması

RÜYA MIYDI, YOKSA GERÇEK Mİ?

        Bilmiyorum; 8-9 Kasım Çorum Buluşması'nın daha önce yaşanmışlığı var mıdır? "-Evet, var. Falanca okul mezunları her yıl buluşuyor" diyeceksiniz ama bu öylesi bir buluşma değil ki. Çünkü okul kapanalı 33 yıl olduktan sonra ilk kez düzenleniyor.
        Sanırım Ağustos'un son günleriydi Ayhan'la "Çorum Buluşması" kararını verdiğimizde. "Yapabilir miyiz?" diye düşünmedik bile. Yapardık, hem niye yapamayalım ki?
        O günden sonra tatlı bir telaştı bizimkisi. "Ne yapabiliriz?, "Nereleri gezdirelim?, "Bizden ne bekleniyor?" ya da "Nasıl memnun edebiliriz?" soruları dönüp duruyordu kafamızda.
        Aslında Çorumlu arkadaşlar olarak çok da stresli değildik. Çünkü biliyorduk ki gelecek arkadaşlarımız düğüne gelir gibi gülüp eğlenmeye değil, yıllardır içinde sakladığı geçmişe özlemini gidermek için geliyordu. Olası kusurlarımızı görmezden geleceklerini ya da bağışlayacaklarını biliyorduk. Bu duygunun verdiği cesaretle başladık işe ve gelen teşekkür telefonlarına göre de sanırım başardık.
        Gelecek yıllarda bir daha toplanıp hasret giderebilir miyiz, bilmiyorum. Ama bu yazıyı okuyan tüm arkadaşlara içtenlikle şunu söyleyebilirim: "Biz Çorum ekibi olarak 2009 yılı için de sizleri Çorum'da misafir etmeye hazırız ve şimdiden bu toplantının yeniden Çorum'da yapılması için adaylığımızı duyuruyoruz. Hem de daha deneyimli bir ekip olmanın verdiği güvenle."
        Biliyor musunuz arkadaşlar, sizlerin gözlerinizdeki gülücüklere vesile olabilmek öylesine güzel bir duygu ki! Ayrılırken bize en fazla söylediğiniz cümle şuydu: "En az on yaş gençleştiğimi hissediyorum." Ya biz? Sizlerin on yaş gençleşmenizde az da olsa emeği olan bizler?  Ve bunun mutluluğunu doyasıya yaşayan bizler? İçtenlikle söylüyorum ki; yalnız kendinizi değil, bizleri de en az on yıl gençleştirip de öyle gittiniz.
        Bu nedenle sıcacık evlerinizden kalkıp hem maddi, hem de manevi bir sürü fedakârlıklara göğüs gererek bizleri onurlandırdığınız ve rüya gibi geçen o iki günü yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyoruz. Sizlere layık olanı gerçekleştirmekti tüm çabamız. Ve sizlerin her şeye layık olduğunuzu bilerek.        

Sağlık ve mutluluk dileklerimizle...

        "Çorum Öğretmen Okullular 8-9 Kasım'da Çorum'da Buluşuyor" hazırlık grubu (Hasan Ali Kalayoğlu, Satılmış Gülenoğlu, Atakan Gülez ve Hüseyin Tekeli) adına; 
                                                                         Hasan Ali KALAYOĞLU

 

İLETİLER SAYFASINA DÖN