Konu:Yusuf Güneş'le buluşma

Gönderen: Turan Akpınar

 

GÜNEŞ'LENDİM

Kasım 2008 de Çorum buluşmasına katılan arkadaşlar öğretmenlerimizle buluşup özlem giderdiklerini CORUMİO haberlerinde okumuş ,buruk duygular içerisinde Almanya'dan o güne özgü resimleri izlerken ben ve eşim hüzünlenmiştik.

Bu hüznü sevince dönüştürmeyi saygıdeğer öğretmenimiz YUSUF GÜNEŞ'le buluşarak giderdim.

Kendisi ile buluşmak için telefonlaştığımızda meğer aynı bölgede, üç apartman ötede oturduğumuzu fark ettik.

Hafta sonu buluşup hasret gidermeye karar verdik. Buluşma günü içimdeki heyecanla birlikte yıllar öncesinin anıları tek tek geçiyordu beynimden.

Yusuf Hocamla kucaklaşmamız, birbirimize sarılmamız yılların özlemini eritiverdi bir anda. O, beyazlaşmış saçları, sevgi dolu bakışları ile kırk yıl önceki Güneş hoca idi.

Kırk yılı bir iki saatlik zamana sığdırmamız olanaksızdı. Kısa anlatımlarla geçmişimizi özetledik karşılıklı... Bizden sonra boş durmamış, Çorum Öğretmen Okulundaki çalışma temposunu devam ettirmiş değişik yerlerde.. Eğitimin yararına inanmış ve bu uğurda hep mum ışığı olmuş Güneş Hoca ışık saçarken erimemiş, hep aydınlık kalmış.

Ayrılma zamanımız geldiğinde tekrar görüşmek üzere sözleşip kucaklaştık.  Bu kucaklaşma sadece GÜNEŞ HOCA 'mızla sınırlı kalmadı. Kollarımın arasında bana okul yıllarımda emek veren, güç veren tüm öğretmenlerim içindi.

Turan Akpınar

İLETİLER SAYFASINA DÖN