Konu: SIMSICAK BİR MERHABA

Gönderen:EYÜP TANDOĞAN

Çoktaaan, uzun asırlardan beri, hastalığım nedeniyle internete girmiyordum. Makinenin başına oturmak sıkıntılarımı katlıyordu. Belki biraz da vazgeçmiştim, şu dünya gurbetinden. Martın 23.'de, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Kardiyorjoji yoğun bakımına aldılar apar topar. Hastalığım bende kalmak üzere, biraz bakım iyi geldi. Biraz derman geldi bedenime. 16 - 17 gün yattım, çıktım. Şimdi içimden geldi bir bakayım şu siteye dedim.

ÇOİ okulundaki odasında, öğrenciliğimde beni karşıladığı gibi, yine Yusuf Güneş Hocam beni karşıladı. İki yanında, iki eski öğrencisi. Bırakmamış öğrencilerini...

Elleri milyon kere öpülesi Hocam! Bilge bakışları, alçak gönüllü kişiliği, o öğrencilerini sabırla dinleyen, onların sevinçlerine katılan, onların dertlerine ilaç olan, onların yaralarının merhemlerini gönül eczanesinin bilinç raflarından alıp tedavi eden Hocam!..

Derin bir özlem duyumsadım derununda. Şaşırdım. Tam 39 yıl olmuş görmeyeli. Ben şimdi o 45 - 16 yaşlarındaki Eyüp'üm. İnsan, anılarındaki yaştadır hatırladığında. İşte, ben şimdi o yaştayım.

Hocam, ellerinizden öperim. Şahsınızda bütün hocalarımın ellerinden öperim. Ak pak sevginiz ve düşünceniz, başınızdan taşmış, beyaz zambaklar gibi açmış diye düşündüm. Sağlık ve uzun ömürler dilerim.

Ayhan'ı, Hasan Ali'yi, Yücel'i, Gülenoğlu'nu ve diğer arkadaşların yazdıklarının bir kısmını okudum. Çok mutlu oldum. Ortak paydamızı gördüm: SEVGİ ve DOSTLUK!

Yaban kaldığıma üzüldüm.

Dilerim, sağlığım izin verir iletişimimi sürdürürüm.

Hepinize, yolu Çorum İlöğretmen Okulundan geçen herkese selam, saygı ve sevgiler gönderiyorum.

26 Nisan 2009

İLETİLER SAYFASINA DÖN